Glebogryzarka tradycyjna do ciągnika jednoosiowego - zdjęcie.

Glebogryzarka tradycyjna do ciągnika jednoosiowego

Glebogryzarka jest zdecydowanie najczęściej kupowana maszyną do ciągnika jednoosiowego, wśród klientów często zestaw maszyny ciągnik jednoosiowy z glebogryzarką jest nazywany po prostu glebogryzarką, choć sam ciągnik ma jeszcze wiele zastosowań. Glebogryzarki montowane są z tyłu ciągnika i napędzane od wałka odbioru mocy ciągnika. W zależności od modelu ciągnika i jego mocy dobiera się model glebogryzarki. Niestety w ciągnikach jednoosiowych występuje wiele rodzajów połączeń, typów WOM oraz kierunku i liczby obrotów a więc glebogryzarki są ściśle dedykowane pod dany model ciągnika. W większości glebogryzarki posiadają centralną przekładnię napędową i do niej podłączany jest wał z nożami. Dzięki takiemu typowi napędu w łatwy sposób możemy zwężać glebogryzarki odkręcając segmenty noży i zwężając obudowę. Ma to szczególnie zastosowanie w uprawach rzędowych lub szkółkarskich, w których międzyrzędzia często mają różną szerokość w czasie uprawy.


Glebogryzarka GOLDONI 22 oraz model 22M to modele dedykowane do ciągników My Special, Super Special, Special Lux, Special Green. Maksymalna szerokość pracy to 80 cm, w zależności od potrzeb możemy je zwężać. Model 22 jest dedykowany do ogólnego stosowania, wersja 22M jest wzmocniona i jest przeznaczona do pracy w trudnych warunkach glebowych, gdzie maszyna jest narażona na kontakt z dużą ilością kamieni. Mocowanie tego typu glebogryzarek jest tylko w sposób stały, nie wahliwy i umożliwia lepsze dociskanie noży.


Glebogryzarka GOLDONI model 21 oraz 21M to modele przeznaczone do współpracy z ciągnikami Joker, Jolly, Twist, UNO, Mondial. Mondial. Maksymalna szerokość pracy maszyny do 70 cm z możliwością zwężenia. Model 21 jest wersją z możliwością szybkiego zwężenia, gdyż segmenty noży są mocowane na zawleczki. Zaś model 21M jest przeznaczony do pracy w glebach ciężkich i zakamienionych.


Jeśli chodzi o modele glebogryzarek TPS Labin to występują tam wersję typu 22 oraz 21. Główna różnica pomiędzy modelami GOLDONI i TPS LABIN to trochę inna konstrukcja osłon i listy wyrównującej.